BADANIA NAD VILCACORĄ

koci pazur

Poczynając od roku 1970, wiele europejskich oraz amerykańskich uniwersytetów zajmuje się prowadzeniem dokładnych badań na temat właściwości terapeutycznych tej rośliny. W Stanach długie badania doprowadziły do wniosku, że środek ten doskonale oczyszcza cały przewód pokarmowy, likwiduje dolegliwości żołądkowo-jelitowe wraz z nieżytem lub zapaleniem żołądka, uchyłkowatością jelita grubego, hemoroidami, owrzodzeniem układu pokarmowego, chorobą Crohna (zapalenie i owrzodzenie śluzówki jelit), zespołem jelita drażliwego.

WŁAŚCIWOŚCI VILCACORY W ŚWIETLE BADAŃ NAUKOWYCH

W Genewie w maju 1994r. zorganizowano Pierwszą Międzynarodową Konferencję, której tematem była vilcacora. Wówczas pierwszy raz uznano owo pnącze rośliną leczniczą. Uczestnicy konferencji uznali fakt, że od czasu, gdy w XVII wieku odkryto chininę w korze peruwiańskiego drzewa, żadna inna roślina rosnąca w Ameryce Południowej nie przykuła w równie dużym stopniu uwagi świata naukowego.

koci pazur

Z przeprowadzonych badań wynika, że vilcacora może być bardzo pomocna w leczeniu wielu poważnych chorób, przykładowo: raka, zapalenia kaletek maziowych, wszystkich rodzajów opryszczki, także wirusa Epsteina-Barr, zakażeń drożdżakowych, tocznia, artretyzmu, zespołu chronicznego zmęczenia, zatruć, zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń miesiączkowania, problemów z krążeniem - nadciśnienia, zakrzepicy, żylaków oraz problemów związanych z wirusem HIV.